هیجان انگیز ترین تفریحات دنیا

هیجان انگیز ترین تفریحات دنیا

هیجان انگیز ترین تفریحات دنیا

شاید فکر کنید که تفریحات هیجان انگیز، لزوما فعالیت ها و کارهای خطرناک، عجیب و پر از ریسک را شامل می شود، که البته اگر چنین فکری می کنید، باید به شما بگوییم که به هیچ وجه اینطور نیست؛ همه ی انسان به نسبت کم و زیاد، هیجان را دوست دارند.

این هیجان می تواند به شکل پیاده روی در سطح شهر باشد، و یا سقوط آزاد از یک هواپیمای در حال پرواز! به هر حال اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که این گونه فعالیت ها را به نحوی فراتر از حد معمول دوست دارید، با ما در وبلاگ پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید همراه باشید تا چند مورد از هیجان انگیزترین تفریحات جهان را به شما معرفی کنیم.

بانجی جامپینگ یکی از تفریحات هیجان انگیز

احتمالا با این ورزش تا حدی آشنایی دارید و می دانید که یکی از پر اضطراب ترین فعالیت هایی است که انجام آن، دل و جرات زیادی را می طلبد. در این ورزش، فرد در حالی که به یک طناب فنری بسته شده است، خود را از ارتفاعی نه چندان بلند به سمت پایین پرت می کند؛ به طوری که قبل از رسیدن به زمین، توسط طناب کشی متوقف شود.

این ورزش در سال 1950 میلادی ابداع شد و یکی از کلوب های ورزش های خطرناک در انگلیس در سال 1979، روش انجام آن را به شکل مدرن امروزی خود، ارائه داد. این ورزش خطراتی هم دارد که برای رفع آنها باید حتما از تجهیزاتی مثل ساق بند، قوزک بند، هارنس فول بادی و طناب کشدار با ظرفیت فشار و شوک بالا استفاده کرد.

بانجی جامپینگ - تفریحات هیجان انگیز

جورج سوئینگز

ظاهر این ورزش و روش انجام آن، کاملا مشابه بانجی جامپینگ است؛ با این تفاوت که پرتاب فرد از ارتفاع به شکل مستقیم نبوده و طناب استفاده شده در آن معمولا خاصیت کشسانی ندارد. در این ورزش فرد از طریق طنابی که به دور خود بسته است، شروع به تاب خوردن در فضایی آزاد می کند و درست مانند تارزان می تواند به هر سمتی که دلش می خواهد تغییر جهت دهد.

طبیعتا خطرات و هیجان ناشی از این ورزش نیز کمتر، و لذت و مدت زمان انجام آن بیشتر از بانجی جامپینگ است. رودخانه ی زامبزی در آفریقای جنوبی یکی از بهترین مکان هایی است که در آن می توانید این فعالیت لذت بخش و هیجان انگیز را انجام دهید.

فلای بورد

این تفریح جدید و مدرن، تقریبا از سال 2012 میلادی به وجود آمد و انجام آن در محیط های آبی، استخرها و سواحل مختلف متداول شد. فلای بورد در اصل نام یک وسیله ی لوله مانند است که به یک جت اسکی متصل می شود و از طریق پمپاژ آب با فشار بسیار زیاد، یک اسکیت بورد که فرد روی آن سوار می شود را به شکل معلق و البته متحرک در هوا و در ارتفاع بین 10 تا 20 متر از سطح آب نگه می دارد.

امروزه این وسیله ی ورزشی، پای خود را به تمام کشور های جهان باز کرده است؛ با این حال استرالیا، دبی و آمریکا بهترین خدمات این تفریح آبی را ارائه می دهند.

فلای برد

پاراگلایدر

پاراگلایدینگ و یا چتربازی، دیگر عناوینی هستند که برای معرفی این ورزش پر طرفدار و هیجان انگیز به کار برده می شوند. این فعالیت پر خطر، به انجام تمرینات تخصصی زیادی نیازمند است و برای آماتورها تفریح مناسبی به شمار نمی رود.

در طی این فعالیت، فرد یا خلبان پس از پرتاب شدن از یک ارتفاع بلند و یا دویدن در امتداد یک سراشیبی مرتفع، چتر خود را باز می کند و با هدایت زیرکانه ی این چتر، در نقطه ای امن از زمین، به آرامی فرود می آید.اگرچه پاراگلایدر یک ورزش حرفه ای به شمار می رود، اما امروزه افراد معمولی و آماتور نیز می توانند به کمک یک همراه گلایدر باز، این نوع پرواز را تجربه کنند.

هنگ گلایدینگ

نام دیگر این ورزش هیجان انگیز که مانند پاراگلایدر باعث به پرواز درآمدن فرد در ارتفاعات می شود، کایت سواری است. برای انجام این ورزش، خلبان یا فرد مورد نظر از یک هواگرد بدون موتور که کایت نام دارد، به جای چتر استفاده می کند تا از طریق بال های بسیار سبک آن که معمولا از جنس کامپوزیت و آلومینیوم هستند بتواند به آرامی روی پاهای خود فرود بیاید. البته با رشد تکنولوژی، برخی از کایت های امروزی به موتور و سامانه ی کنترل پرواز نیز مجهز شده اند.

زیپ لاین

تجربه ی حس پرواز در آسمان، فقط از طریق فعالیت های سخت و پر خطری مثل پاراگلایدر و کایت سواری به دست نمی آید. افراد آماتور و غیر حرفه ای نیز می توانند این احساس شیرین و پر از هیجان را از طریق یک وسیله ی ترابری کاملا امن، به اسم «زیپ لاین» تجربه کنند.

این وسیله از صندلی هایی تشکیل شده است که بوسیله ی قرقره، روی طناب یا میله ای فولادی و ضد زنگ قرار گرفته اند و افراد مختلف را از یک ارتفاع بلند به یک مکان پایین تر و به صورت شیب دار منتقل می کنند. اگرچه زیپ لاین در ابتدا با هدف جابجایی محموله و بار در ارتفاعات به وجود آمد، اما امروزه اصلی ترین کاربرد آن، کسب هیجان و تفریحات ماجراجویانه است.

زیپ لاین- تفریح هیجان انگیز

وینگسوتینگ

لذت بخش ترین و هیجان انگیز ترین حالت پرواز را فقط از طریق وینگسوت یا وینگسوتینگ که یک ورزش حرفه ای است، می توانید تجربه کنید. در طی این فعالیت، فرد پس از پوشیدن یک نوع لباس بالدار و خاص، از یک ارتفاع بسیار بلند سقوط می کند و از طریق این لباس با سرعتی نزدیک به 300 کیلومتر در ساعت به پرواز در می آید. در واقع این لباس خاص که فضای های بین بدن، دست ها و پا را می پوشاند، به گونه ای طراحی شده که می تواند فرد را مانند یک خفاش روی هوا نگه دارد و به حرکت درآورد.

این ورزش پر استرس و لذت بخش، در سال 1990 میلادی ابداع شد و امروزه در شمار هیجان انگیز ترین و پر مخاطره ترین تفریحات جهان قرار گرفته است. بد نیست بدانید که یک ورزشکار بریتانیایی به نام «فراسر کورسان» در تاریخ 22 می 2017 میلادی، رکورد سریع ترین پرواز با وینگ سوتینگ را با سرعت 396 کیلومتر در ساعت به اسم خود ثبت کرد.

رزرو هتل شرکتی در چنلید

آخرین مطالب مجله

نوشته‌های مشابه بیشتر

هیجان انگیز ترین تفریحات دنیا
هیجان انگیز ترین تفریحات دنیا
شاید فکر کنید که تفریحات هیجان انگیز، لزوما فعالیت ها و کارهای خطرناک، عجیب و پر از ریسک را شامل می شود، که البته اگر چنین فکری می کنید، باید به شما ب...
شیراز کجا بریم؟
شیراز کجا بریم؟
شیراز کجا بریم؟ «خوشا شیراز و وضع بی‌ مثالش / خداوندا نگه دار از زوالش » حافظ، شاعر ارجمند قرن چهاردهم و اهل شیراز، شعری را سروده است که برای بسیاری آ...
معرفی برترین چنل منیجر های جهان
معرفی برترین چنل منیجر های جهان
تکنولوژی این امکان را فراهم آورده است که در هر صنعت و زمینه ای به سادگی و از طریق یک سیستم و یا گوشی موبایل بتوان تمامی کارهای مربوط به یک موسسه و یا ...
دلایل استفاده از WEB api
دلایل استفاده از WEB api
شاید شما هم اصطلاح Web API را شنیده باشید و به دنبال آن بوده‌اید که بدانید API چیست و چه کاربردی دارد؟  تیم پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید در...