نحوه مدیریت سفرهای ضروری در دوران کرونا

نحوه مدیریت سفرهای ضروری در دوران کرونا

نحوه مدیریت سفرهای ضروری در دوران کرونا

با شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان، اولین صنعتی که آسیب دید، صنعت گردشگری بود به واسطه ی کم شدن و ممنوعیت سفر در کرونا. هتل‌ها، مراکز تفریحی و گردشگری تعطیل شد  بسیاری از مشاغل این صنعت دچار آسیب شد. در این میان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا، می‌تواند راه حل مناسبی برای رونق کسب و کارهای گردشگری مانند هتل‌ها و مراکز تفریحی و نحوه مدیریت سفرهای ضروری در دوران کرونا شده و مسافران نیز از این بیماری در امان باشند.

اگر شما هم در ایام کرونا مجبورید به مسافرت بروید و از هتل‌ها برای اقامت استفاده کنید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید و فراموش نکنید چنلید، پلتفرم دوسویه خدمات اقامتی به فکر سلامت شماست.

نکات بهداشتی هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی

بهترین و امن‌ترین راه برای حمل و نقل، استفاده از خودروی شخصی است، اما اگر به هر دلیلی ناچار به استفاده از حمل و نقل‌های عمومی مثل هواپیما، قطار و اتوبوس هستید، با رعایت نکات بهداشتی می‌تواند خطر ابتلا به این بیماری را کمتر کنید و با اطمینان بیشتری به سفر بروید.

حمل و نقل عمومی و بهداشت کرونا در سفر

ضدعفونی کردن دست‌ها را فراموش نکنید.

این مهم‌ترین نکته برای حفظ سلامتی شماست! از دست دادن و رو بوسی کردن با یکدیگر پرهیز کنید و فاصله اجتماعی خود را رعایت کنید. شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون و یا استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده بر پایه الکل را فراموش نکنید.

بهداشت غذا خوردن را رعایت کنید.

از خوردن غذا در محیط‌های عمومی و همچنین خوردن غذاهای آماده تا حد امکان اجتناب کرده و از موادغذایی به صورت کاملاً پخته استفاده کنید. مواد غذایی و آب آشامیدنی ترجیحاً در بسته‌بندی‌های یکبار مصرف انجام گیرد. ترجیحاً استفاده از ظروف یک بار مصرف برای خوردن غذا استفاده شود.

به جای پول نقد، از کارت عابربانک استفاده کنید.

رانندگان از گرفتن پول نقد خودداری کرده و پرداخت‌ها به صورت آنلاین، کارت و یا با استفاده از نرم افزار صورت گیرد. بنابراین از دریافت و پرداخت به صورت نقدی خودداری کنید.

برای استفاده از دستگیره‌ها، از دستمال کاغذی استفاده کنید.

برای تماس با دستگیره‌های اتوبوس، از دستمال کاغذی استفاده نمایید. هنگام عطسه یا سرفه کردن، از دستمال کاغذی استفاده کنید.

ضد عفونی برای سفر در کرونا

وسایل مورد نیاز را با الکل گندزدایی کنید.

وسایل نظافت مورد استفاده در اتوبوس یا قطار پس از هر بار استفاده گندزدایی شود. علاوه بر گندزدایی وسایل، سعی کنید دست‌هایتان را به چشم، دهان و بینی نزنید و تا شستشوی کامل دست‌ها، صبور باشید.

از افراد مشکوک فاصله بگیرد.

در صورتی که فردی را با علائم مشکوک بیماری کرونا مشاهده کردید، از او فاصله گرفته و سریعاً مورد را به مراکز درمانی گزارش دهید.

رعایت نکات بهداشتی هنگام اقامت در هتل

رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هتل‌داران و مسافران می‌تواند مانعی در برابر این ویروس باشد. پس از رزرو هتل در دوران کرونا می‌بایست اقداماتی را انجام دهید که در ادامه بیان شده‌اند:

کرونا و بهداشت در هتل

فاصله اجتماعی را در اماکن عمومی هتل رعایت کنید.

با توجه اینکه افراد زیادی در راهروهای هتل، آسانسورها و رستوران رفت و آمد می‌کنند، باید پروتکل‌های بهداشتی را در این مکان‌ها رعایت کرده و در این مکان‌ها حضور پیدا کنید. در ایام کرونا، سعی کنید غذا را در اتاق‌تان میل کرده و درصورتی که می‌خواهید به رستوران هتل بروید، سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که تعداد کمتری از افراد آنجا حضور داشته باشند و فضای رستوران خلوت‌تر باشد. برای استفاده از آسانسورها، در صورت شلوغی آن، صبر کنید تا خلوت‌تر شده و از آن استفاده کنید. توجه کنید برای استفاده از آسانسور، حتماً از ماسک و دستکش برای زدن دکمه‌های آن استفاده کنید و تا لحظه ورود به اتاق، ماسک خود را در نیاورید.

 

پس از ورود به اتاق، حتماً اتاق را ضدعفونی کنید.

با توجه به اینکه قبل از شما فرد دیگری از اتاق شما استفاده می‌کرده، حتماً بعد از ورود به اتاق، وسایل موجود در اتاق را ضدعفونی کنید. ضدعفونی کردن اتاق و وسایل موجود در آن، باعث می‌شود سکونت در اتاق کم خطر شده و وقوع این بیماری را کنترل خواهید کرد.

در روزهای کرونایی به باشگاه و استخر نروید.

به دلیل اینکه رعایت فاصله اجتماعی در استخر و باشگاه‌های ورزشی هتل امکان‌پذیر نیست، بهتر است از این مکان‌ها استفاده نکنید و برای ورزش کردن، از محیط‌های باز مانند پارک‌ها و فضای باز هتل استفاده کنید. حتی اگر برای‌تان مقدور نیست به فضای باز بروید، سعی کنید در اتاق‌تان ورزش کنید.

از لوازم شخصی استفاده کنید.

در دوران کرونا، بهتر است لوازم شخصی مانند حوله، سشوار، اتوی مسافرتی را به همراه خود به مسافرت ببرید. علاوه بر این، بهتر است ملحفه‌ای داشته باشید و آن را روی تخت اتاق‌تان بکشید، هرچند همه اتاق‌ها پیش از ورود شما ضدعفونی می‌شود، اما رعایت این موارد بهتر است.

کودکان در سفر

قبل از رزرو هتل، اتاقی را درخواست دهید که در چند روز گذشته خالی بوده باشد.

با توجه به اینکه ویروس کرونا تا چند روز بر روی سطوح باقی می‌ماند، بهتر است هنگام رزرو، به پذیرش هتل بگویید ترجیحاً اتاقی را به شما بدهد که چند روز گذشته خالی بوده است. البته بد از خروج مسافر، اتاق توسط خدمتکار هتل ضدعفونی می‌شود، اما رعایت این مورد، ریسک ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد.

سعی کنید اتاق را تمیز نگه دارید تا هنگام اقامت، نیازی به سرویس نظافت نباشد.

هرچند که ماسک زدن خدمه هتل هنگام نظافت، ریسک ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد، اما بهتر است هنگام اقامت در هتل در ایام کرونا، احتیاط لازم را داشته باشید و از سرویس نظافت اتاق استفاده نکنید.

 

سخن پایانی

امیدواریم با رعایت موارد گفته شده، چه از سوی کارکنان هتل و چه از سوی مسافران، سفرهایتان ایمن و پر از شادی و خاطرات فراموش نشدنی باشد. مراقب خود و اطرافیان‌مان باشیم چرا که با رعایت موارد گفته شده از سوی هتل‌ها و مسافران، به نظر می‌رسد امکان ادامه فعالیت هتل‌ها و مراکز اقامتی، فراهم شده است. در حال حاضر نیز، هتل‌هایی که اقدامات لازم را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی انجام داده‌اند، در حال جذب مسافر هستند.

رزرو هتل شرکتی در چنلید

آخرین مطالب مجله

نوشته‌های مشابه بیشتر

معروف ترین موزه های ایران
معروف ترین موزه های ایران
بدون اغراق و به دور از هر کلیشه ای باید این واقعیت را باور کنیم و به آن اذعان داشته باشیم که یکی از مهم ترین گهواره های تمدن در کره ی زمین، سرزمین ایر...
بهترین هتلهای رشت برای اقامت
بهترین هتلهای رشت برای اقامت
بهترین هتلهای رشت برای اقامت را بشناسید! مرکز استان گیلان شهر بارانی و خرم که غرق در امکان زیبا سرسبز و بافت شهری بسیار زیبا سنتی و مدرن، به اندازه ای...
معرفی بهترین هتل های تهران
معرفی بهترین هتل های تهران
  تهران بیست و چهارمین پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایران در طول تاریخ است. این شهردر دامنه‌های جنوبی رشته‌کوه البرز و شمال کویر مرکزی ایران قرار دا...
تاثیر نیروی انسانی در صنعت گردشگری و رزرواسیون
تاثیر نیروی انسانی در صنعت گردشگری و رزرواسیون
با توجه به این موضوع که آموزش نقش پررنگی را در هر صنعتی ایفا می کند و تاثیر نیروی انسانی در صنعت گردشگری و رزرواسیون بسیار زیاد است، صنعت گردشگری نیز ...