چنل منیجر چیست؟

چنل منیجر چیست؟

چنل منیجر چیست؟

این روزها هتل ها بیشتر از آنچه که تصور کنید با پیشرفت تکنولوژی قدم برداشته اند و مدیران همواره در تلاشند بهترین سیستم مدیریتی، مثل چنل منیجر ها و PMS ها را برای هتل های خود تهیه و به کار ببرند. در واقع می توان گفت تمام این تلاش ها جهت رزرو و پر کردن اتاق های هتل انجام می شود و چنانچه سیستم و برنامه ای درست در این خصوص به کار گرفته شود می توان گفت تا رسیدن به هدف فاصله زیادی نخواهند داشت و به راحتی می توانند هتل و نتیجه کار را به آنچه که دلخواهشان است نزدیک کنند

یکی از کارهایی که می توان برای پیشرفت و ارتقا رزرواسیون و پر شدن اتاق ها انجام داد ایجاد یک سیستم مدیریتی کانال هتل است که از طریق آن به راحتی می توانید آمار اتاق های رزرو شده، پر و یا خالی را داشته باشید و راحتی آن ها مدیریت کنید.

اما ممکن است همچنان با توجه به وجود برنامه های مدیریتی بسیار زیادی که اکنون می توان از طریق آن ها به خوبی سیستم مدیریتی صحیح و کارآمدی را برای هتل ها ایجاد کرد برخی از مدیران هتل ها آگاهی کامل و یا اطلاعی در این خصوص نداشته باشند و همچنین با توجه به وجود رقابت بین هتل ها و تلاش برای توسعه و ارتقا سیستم مدیریتی هتل ها در این محتوا قصد داریم به این موضوع که چنل منیجر چیست؟ بپردازیم. با ما همراه باشید.

چنل منیجر چیست؟

تعریف چنل منیجر

در واقع چنل منیجر به شبکه ای گفته می شود که از طریق آن می توان مدیریت کانال های توزیع هتل ها را به راحتی و بدون مشکل انجام داد و با توجه به این موضوع که در حال حاظر بیشترین درخواست ها برای رزرو اتاق های هتل از طریق GDS ها و OTA ها صورت می گیرد، هتل ها نیازمند یک راهکار و سیستمی کامل جهت مدیریت اتاق های هتل هستند و چه راهی بهتر از تهیه یک چنل منیجر که از طریق آن می توانند بدون نگرانی از برخی مشکلاتی همچون مشکلات فنی و عملیاتی به درخواست های مکرر مشتری ها برای رزرو اتاق های هتل پاسخگو باشند.

کاربردهای چنل منیجر

چنل منیجر کاربردهای گسترده ای دارد که تمامی هتل ها از طریق تهیه و راه اندازی این کانال هوشمند یا چنل منیجر می توانند از کاربردهای گسترده این کانال به راحتی بهره ببرند، در زیر کاربردهای این کانال هوشمند را برای شما ذکر خواهیم کرد:

  1. دارای فرایند رزرو دو طرفه و سیستمی است که موجب می شود شما از وضعیت تمامی اتاق های هتل به صورت لحظه ای و با ویژگی بروزرسانی مطلع شوید و از تمامی فعالیت های توزیع در هتل آگاهی پیدا کنید.
  2. قابلیت ایجاد یک رابط به عنوان واسطه بین هتل و شبکه رزرواسیون هتل را نیز دارد. در واقع این کاربرد به این صورت است که اطلاعات کافی را از شخص درخواست دهنده جهت رزرو اتاق خواهد گرفت و سپس تمامی کانال های موجود را که دارای بهترین شرایط رزرواسیونی است را معرفی خواهد کرد.

در واقع می توان اینگونه گفت که با چنل منیجر می توان تعداد زیادی از مشکل هایی که بر اساس توزیع و مدیریت اتاق ها و همچنین برقراری ارتباط با دیگر هتل ها پیش از این وجود داشت را برطرف کرد و با صرف کمترین زمان و هزینه ممکن تمامی اطلاعات لازم در خصوص توزیع و مدیریت اتاق ها در اختیار گرفت.

مزایای چنل منیجر ها

مزیت های چنل منیجر

  • مدیریت کردن اتاق های هتل به حالت آنلاین و پشتیبانی همزمان از تمامی کانال های سایر هتل ها روشی ارزان و به صرفه از نظر هزینه ای و زمان است که می توان توسط آن به تمامی کانال های توزیع دسترسی پیدا کرد و خدماتی منحصربه فرد را برای تمامی سرویس دهنده ها ارائه داد.
  • بهترین راه حل جهت صرفه جویی در زمان، که از طریق آن این توانایی را دارید که بدون صرف وقت به تمامی ارائه دهنده های سرویس هتل ها همچون آژانس های مسافرتی که به صورت آنلاین فعالیت دارند و به تمامی سایت های که می توان از طریق آن ها جهت رزرو اتاق اقدام کرد به هتل مورد نظر متصل شد.
  • همچنین می توان گفت از طریق چنل منیجر تمامی تغییرات را در خصوص افزایش قیمت ها، تخفیف در قیمت ها برای مناسبت های مختلف و یا متفاوت بودن قیمت ها در فصل های مختلف برای رزرو اتاق ها را به خوبی مدیریت کرد و تمامی بروز رسانی ها را از طریق این شبکه توزیع بدون مشکلاتی که ممکن است در سیستم دستی رخ بدهد را ایجاد کرد و شاهد افزایش درآمد و کاهش هزینه های مدیریتی هتل شد.
  • بررسی و تعیین سطح سود و درآمد به صورت ماهیانه، از طریق این کانال می توانید میزان و سطح سود و فروش را از طریق فروش آنلاین به بیشترین حد ممکن برسانید و همچنین می توانید کار رزرو اتاق های هتل را بیشتر از هر زمان دیگری افزایش دهید.
  • ناگفته نماند که این کار علاوه بر فعالیت ها و مزیت های ذکر شده ای که در اختیار شما قرار می دهند می توانید از طریق آن هتل و خدمات خود را بیشتر از پیش به سراسر دنیا بشناسانید و معرفی کنید و همین شناخته شدن موجب افزایش سود و فروش شما از رزرو اتاق های هتل خواهد شد و دیگر اتاق خالی نخواهید داشت.
  • پشتیبانی از تمامی فعالیت های رزروی اتاق ها که موجب می شود مدیریتی انعطاف پذیر در چنل داشته باشید و می توانید به صورت آنلاین و لحظه ای از تمامی امکانات که شامل تعداد اتاق های رزرو شده، موجودی اتاق ها، تمامی هزینه های اتاق های هتل، نحوه قیمت گذاری با توجه به شرایط زمانی و تخفیف ها و افزایش ها و همچنین تمامی اطلاعات و مراحل در خصوص لغو شدن و یا تغییر در تاریخ و رزرو مجدد اتاق ها پشتیبانی کنید.

پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید با چنل منیجر های فراوانی در ارتباط است و از طریق آن می توانید اطلاعات همه ی آن ها را مشاهده نمایید.

رزرو هتل شرکتی در چنلید

آخرین مطالب مجله

نوشته‌های مشابه بیشتر

نحوه انتخاب و اهدا ستاره به هتل‌ها
نحوه انتخاب و اهدا ستاره به هتل‌ها
اهدا ستاره یکی از مرسوم‌ترین روش‌های طبقه‌بندی هتل‌ها در سراسر نقاط جهان به حساب می‌آید. این امر به مسافران کمک می‌کند بسته به ضرایط، انتظارات و بودجه...
بهترین هتلهای رشت برای اقامت
بهترین هتلهای رشت برای اقامت
بهترین هتلهای رشت برای اقامت را بشناسید! مرکز استان گیلان شهر بارانی و خرم که غرق در امکان زیبا سرسبز و بافت شهری بسیار زیبا سنتی و مدرن، به اندازه ای...
معرفی api ، دلایل و مزیت های استفاده از آن
معرفی api ، دلایل و مزیت های استفاده از آن
شاید برای شما هم سوال شده باشد که API چیست؟ API به معنی رابط برنامه نویسی برنامه است. اخیراً گفتگوهای زیادی در مورد مزایای API برای توسعه دهندگان انجا...
صفر تا صد راه اندازی سایت رزرو هتل
صفر تا صد راه اندازی سایت رزرو هتل
100٪ سایت های تجارت الکترونیکی برای صنعت هتلداری D-EDGE FUSION ، نسل جدید وب سایت های هتل را راه اندازی می کند. این محدوده که با استفاده از جدیدترین ک...