معرفی فعالیت اصلی ota ها

معرفی فعالیت اصلی ota ها

معرفی فعالیت اصلی ota ها

این روزها فعالیت دیجیتال در زندگی همه ما نقش پررنگی دارد، در واقع می توان گفت که فعالیت دیجیتال تنها محدود به برخی فعالیت ها نیست و توانسته است در همه صنایع به خوبی وارد شده و جایگاه ویژه ای پیدا کند، یکی از این صنعت ها که به خوبی در حال فعالیت و پیشرفت است صنعت گردشگری است اما لازم است این نکته را نیز بدانید که این فعالیت ها فقط مختص به صنعت گردشگری و فعالیت OTA ها نیست بلکه شامل اطلاعاتی می شود که برای تمامی شرکت های مسافربری و مشتری ها امری الزامی است.

کاملا مشخص است که تکنولوژی تاثیر بسزایی در سفرها دارد و تصور یک آینده بدون تکنولوژی وحشتناک خواهد بود، به همین جهت سایت هایی جهت ارائه خدمات به گردشگری و توریسم ایجاد شده است که می تواند تمامی خدمات لازم در خصوص یک سفر بدون دغدغه را به مسافران و گردشگران ارائه دهد. به همین جهت برای آشنایی بیشتر شما با این سایت ها قصد داریم به تعریف و معرفی فعالیت اصلی OTA ها بپردازیم، توصیه می کنیم این محتوا را از دست ندهید، با پلتفرم دوسویه آنلاین خدمات اقامتی چنلید همراه باشید.

OTA چیست و چه می کند؟

OTA چیست و چه می کند؟

ota به معنای آژانس گردشگری آنلاین است و به وب سایتی گفته می شود که به شکلی کاملا تخصصی تمامی سرویس های لازم در خصوص مسائل مرتبط به گردشگری، توریسم و خدمات را ارائه می دهد.

OTA ها دارای انواع مختلفی هستند که بعضی از آن ها فقط به ارائه خدماتی تخصصی همچون فروش بلط هواپیما، رزرو اتاق هتل، اجاره ماشین در محل مقصد و سایر پکیج های مختص به توریسم و گردشگران می پردازند. تعداد دیگری نیز تنها خدماتی مانند فروش تور و پکیج های مربوط به این زمینه را انجام می دهند.

با توجه به تعاریف ذکر شده در بالا در واقع می توان گفت که OTA ها یکی از اصلی ترین و مهم ترین خدمت رسان ها در زمینه گردشگری در سراسر جهان هستند.

تاریخچه تاسیس OTA

OTA در جهت پیشرفت برنامه های هتل ها و دسترسی راحت مسافران و گردشگران در سراسر دنیا تاسیس و ارائه شد که اکنون به عنوان یکی از معروف ترین فعالان در صنعت گردشگری آنلاین شناخته شده است که می توان از طریق آن ها هر نوع اطلاعاتی را در خصوص هتل ها، خدمات هتل ها، پروازها و … را به دست آورد و با کمک آن سفری کامل و مطمئن را از هر لحاظ برای خود رقم زد.

مزایای استفاده از OTA ها

مزایای استفاده از OTA ها

این برنامه ها و یا وب سایت ها همچون هر سیستم دیگری دارای معایب و مزایایی است که در این بخش به آن ها می پردازیم.

در واقع OTA ها اطلاعات هتل ها و تورها را ارائه می دهند و آن ها را به مسافران و گردشگران معرفی می کنند که این بزرگ ترین و مهم ترین مزیت آن هاست و همچنین قیمت های مناسب تر از هتل یا تور شما را نیز به مسافران پیشنهاد می دهند که می تواند جزء معایب استفاده از OTA باشد.

در آمد OTA از چه راهی به دست می آید؟

در OTA درآمد به این صورت است که بابت هر رزروی که در آن صورت می گیرد مبلغی کمیسیون از هتل و یا تور مورد نظر دریافت می شود. اما نکته ای که در اینجا اهمیت دارد مقدار کمیسیون گرفته شده است که برای هر هتلی کاملا متفاوت خواهد بود و درصد کمیسیون با توجه به شراطی همچون قیمت رزرو و موقعیت جغرافیایی تعیین می شود.

اما سوالی که ممکن است در این قسمت برای هر کدام از شما پیش آید این است که نحوه پرداخت کمیسیون ها به چه صورت است و درصد تعیین شده کمیسیون چگونه به  OTA پرداخت می شود، در زیر روش پرداخت را برای شما شرح خواهیم داد.

نحوه پرداخت کمیسیون در OTA

با توجه به موارد که در بالا به آن اشاره شد در آمد OTA به صورت گرفتن کمیسیون از هتل ها است که به طور معمول می بایست به یکی از دو صورت زیر پرداخت شود که معمولا انتخاب این روش ها به عهده خود هتل است و می تواند هر کدام از روش های زیر را جهت پرداخت کمیسیون انتخاب نماید:

کمیسیون پیش پرداخت OTA

در این روش OTA در لحظه ای که رزرو به صورت آنلاین صورت می گیرد هزینه تمام رزرو را از مسافر به صورت پیش پرداخت دریافت می کند و بعد کسر مبلغ کمیسیون باقی مانده پرداختی جهت رزرو را به حساب هتل واریز می نماید.

کمیسیون بعد از پرداخت OTA

در این روش بر خلاف روش قبل دریافتی رزرو ها توسط خود هتل انجام می شود و OTA در پایان هر ماه مبلغ کمیسیونی را که هتل باید در ازای رزروهای وب سایت پرداخت کند به صورت یک فاکتور که حاوی اطلاعات کامل از مسافر و خدمات رزرو شده است را به هتل ارسال می نماید و هتل موظف به پرداخت کمیسیون خواهد بود.

فعالیت OTA ها

فعالیت OTA ها

همانطور که پیشتر نیز در تعریف OTA ها به آن اشاره شد فعالیت این سایت ها در زمینه ارائه خدمات آنلاین در خصوص رزرو آنلاین هتل و بلیط هواپیما و یا قطار است، در واقع شاید بهتر باشد اینگونه بگوییم که OTA ها نماینده ی مسافران هستند و به عنوان شخص سوم تمامی کارها و خدمات لازم و مربوط به یک سفر را رزرو می نماید.

از جمله فعالیت های اصلی این وب سایت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رزرو هتل و اتاق
  • فروش تور گردشگری
  • فروش بلیط هواپیما
  • اجاره اتومبیل
  • رزرو سفر دریایی
  • پوشش اطلاعات کامل در خصوص برنامه ریزی، رزرو سفر و انتخاب بهترین صندلی هواپیما

امیدوارم مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. در مقاله ی بعدی به معرفی OTA های مطرح جهان می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

نوشته‌های مشابه بیشتر

شهرهای زیبا ایران به چی معروفه؟
شهرهای زیبا ایران به چی معروفه؟
شهرهای زیبا ایران به چی معروفه؟ ایرانی که غرق در تاریخ، فرهنگ و طبیعت است، مأمن انبوهی از جاذبه ها و مکان های دیدنی و فرهنگ اصیل مردمان دوست داشتنی م...
هتل الماس 2 مشهد
هتل الماس 2 مشهد
هتل الماس ۲ مشهد از مجموعه هتل های الماس میباشد. این هتل لوکس در سال 1395 تاسیس شده و از آن زمان تا کنون یکی از بهترین هتل های مشهد محسوب میشود این هت...
بهترین اپلیکیشن های سفر
بهترین اپلیکیشن های سفر
امروزه، فناوری های دیجیتال و رسانه ای، تقریبا تمامی ابعاد زندگی ما را دستخوش تغییر قرار کرده اند و تقریبا هیچ کار روزمره ای نیست که نتوان آن را از طری...
هتل های لوکس سنگاپور
هتل های لوکس سنگاپور
جزیره ی سنگاپور، در آسیای جنوب غربی واقع شده و جزیی از مجموعه جزایر مالایی است. موقعیت استوایی این جزیره و جاذبه های گردشگری قابل اهمیتی مثل باغ ملی ا...