مارکت پلیس هتل

مارکت پلیس هتل

مارکت پلیس هتل

مارکت پلیس هتل – Hotel Market place چیست؟

مارکت پلیس هتل – قبل از هر سخن و تعریفی لازم است با برخی لغات برخورد معنایی متفاوت تری داشته باشیم.حالا یک بار دیگر به معنی بازار فکر کنیم این بار کمی دقیق تر از پیش.

بازار چیست؟

بازارها قیمت کالاها و خدمات را تعیین می کنند که بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.از نظر فنی، بازار مکانی است که در آن دو یا چند طرف می توانند برای انجام یک معامله اقتصادی با یکدیگر ملاقات کنند. معامله در بازار ممکن است مواردی چون کالاها، خدمات، اطلاعات، گردشگری یا ترکیبی از اینها باشد که از یک طرف به طرف دیگر منتقل می شود. به طور خلاصه، بازارها عرصه‌ هایی هستند که خریداران و فروشندگان می‌ توانند در آن گرد هم آیند و با هم تعامل داشته باشند.

همونطور که در بالا ذکر شد بازار مکانی است که طرفین می توانند برای تسهیل مبادله کالا و خدمات گرد هم آیند. طرفین معامله خریداران و فروشندگان هستند. بازار ممکن است فیزیکی باشد مانند یک خرده فروشی، جایی که مردم رو در رو همدیگر را ملاقات می کنند، و یا مجازی باشد مانند یک بازار آنلاین، که در آن هیچ تماس فیزیکی مستقیمی بین خریداران و فروشندگان وجود ندارد.

و اما تعریف مارکت پلیس آنلاین

هتل مارکت پلیس

مارکت پلیس آنلاین یا مکان بازار آنلاین وب سایت یا برنامه موبایل است که مشتریان و فروشندگان را به هم مرتبط می کند.در حالی که بازارهای آنلاین بسیاری در حال حاضر در اینترنت وجود دارند، و معمولاً هر یک از آنها در مدل های تجاری متفاوتی فعالیت میکنند.

انواع مارکت‌ پلیس‌ هایی که بر اساس نیاز مشتریان شکل گرفتند:

مارکت پلیس های عمودی: در این مارکت‌ پلیس‌،‌ تمامی محصولات در یک طبقه بندی خاص قرار گرفته اند.

مارکت‌ پلیس های افقی: طبقه بندی این‌ محصولات دارای تنوع بیشتری است ولی یک گروه هدف را , سرویس‌ دهی می‌کنند.

مارکت‌ پلیس با مدل جهانی: مارکت‌ پلیسی که انواع محصول با ویژگی‌های متفاوت را به مشتریان متفاوت می‌فروشد. مثل :آمازون، دیجی‌کالا و …

مارکت‌ پلیس هایی مبتنی بر محصول و خدمات:

مارکت‌ پلیس های مبتنی بر محصول : این نوع مارکت‌ پلیس با فروش محصول سروکار دارد، مانند آمازون یا دیجی‌کالا و.. .

مارکت‌ پلیس مبتنی بر خدمات : یک مارکت‌ پلیس که در آن ارائه دهندگان خدمات می توانند خدمات مانند پرستاری و غیره  ارائه دهند.

مارکت‌ پلیس مبتنی بر رزرو یا اجاره :این مارکت‌ پلیس‌ها در زمینه‌ های رزرو هتل،اجاره ‌منزل و… خدمات رسانی می‌کنند. مثل: علی‌بابا و..

مارکت‌ پلیس بر اساس نوع مشتری:

B۲B _ یک مارکت‌ پلیس برای مبادله کالا یا خدمات بین شرکت‌ ها یا دو تاجر تجاری

B۲C  _ یک مارکت‌ پلیس برای معامله از تاجر به مشتری برای کالا یا خدمات

C۲C _ یک مارکت‌ پلیس برای معامله بین مشتریان برای کالاها یا خدمات

هتل مارکت پلیس

طلب سهولت امور در مشتریان آن هم در زمانی کوتاه در اقتصاد فعلی نقشی پر رنگ ایفا کرده است. مشتریان به طور فزاینده ای محصولات و خدمات را در حال حاضر می خواهند، و این انگیزه، با کمک فناوری، منجر به ایجاد اقتصاد بر اساس تقاضا شده است و مارکت پلیس های در این زمینه ایجاد شدند . برای یافتن نمونه‌ هایی از این مارکت پلیس ها که خواسته‌ های چون, رزرو هتل و غیره را تامین می‌کنند، لازم نیست زیاد جستجو کنید.

به مسافران کمک کنید آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند…

مارکت پلیس هتل

شعار بیشتر مارکت پلیس های فروش هتل این است, البته باید گفت نکات زیادی برای دانستن در مارکت پلیس هتل Hotel Market place وجود دارد، از هتل‌ ها و معاملات تا تورها و فروش خدمات. این سیستم تازه راه‌ اندازی شده, برای مشتریانی همچون هتل ها راه‌ حلی عالی برای فروش به نظر میرسد.

هتل خود را به بازار هتل ها اضافه کنید. چندین شریک به خود اضافه کنید و به آنها اجازه دهید لیستی داشته باشند و اتاق های هتل را در وب سایت رزرو هتل بفروشند.از طریق این بازار آنلاین، مشتریان می توانند اتاق های هتل را نه تنها از یک یا دو وبسایت، بلکه از چندین مارکت پلیس هتل به طور همزمان انتخاب کنند.

مارکت پلیس هتل

مارکت پلیس هتل به هتل‌ ها کمک می‌کند تا بدون فناوری گران‌ قیمت بر روند درخواستی فروش اتاق های هتلشان کمک کند.اگر یک هتل زنجیره ای مستقل یا کوچک دارید، استفاده از این روند راحت بر اساس تقاضای معمولی اتاق ها , میتواند گزینه مناسبی برای هتل شما باشد.

بازارهای آنلاین هتل به عنوان یک مدل تجاری مبتنی بر خدمات با چالشهای بی نظیری روبرو هستند. به دلیل اتکای سنگین آنها به اشخاص ثالث ، رابطه با تهیه کنندگان یا ارائه دهندگان بسیار مهم است. آنها همان چالش ها را با مدیریت کارمندان دارند ، اما وفاداری و کنترل به طور قابل توجهی دشوارتر است زیرا آنها به طور کامل از سمت منابع انسانی مدیریت نمی شوند.

مارکت پلیس های آنلاین همچنین می توانند حاشیه های کمتری داشته باشند زیرا باید با ارائه دهندگان سنتی رقابت کنند ، اما هنوز هم باید نرخ رقابتی را به شبکه خود بپردازند. به همین دلیل آنها باید تا حد ممکن با ساختار کوچک فعالیت خود را اداره کنند. برای موفقیت ، توانایی مدیریت کردن عملیات نیز بسیار مهم است.

Channelead.ir

هتل ها برای فروش بیشتر اغلب به سرمایه‌ گذاری‌ های بزرگ و تیم‌ نیاز دارند تا چیزی را تولید کنند , یک ابزار، یک برنامه، یک پلن وفا داری و یا هر سیستمی که مشتریان برای آن ارزش قائل باشند.درست است که فناوری پیشرفته و توسعه فناوری در رزرو و فروش هتل پر هزینه است اما اگر هتل ها به دنبال فرصت های بیشتر و مشتریان سازمانی می باشند باید با این جهت همسو شوند.

اما حتما لازم نیست اینطور باشد.  از همه نوع هتل‌ ها می‌توانند با انتخاب پلتفرم و مارکت پلیس مناسب نمایشگر هوشمندانه ای در بازار از خود داشته باشند.و به نیازهای بیشتری از بازار پاسخ دهند. هتل ها با فراهم کردن امکانات بیشتر برای رزرو هتل که خود به دنبال آن هستند، ارزش ایجاد خواهید کند و در این فرآیند  از رقبا متمایز خواهند شد.

پلتفرم چنلید فناوری نوینی را برای شما به ارمغان آورده است , لازم به هزینه سنگین برای گسترش کسب و کار شما نیست.ارتباط مستقیم و وارد شدن به فضای بیزنس B۲B  , مارکت‌ پلیسی برای عرضه کردن خدمات بین شرکت‌ ها یا دو تاجر تجاری به راحتی برای شما در دسترس است, چنلید این امکان را برای فراهم آورده  است که مشتریان بیشتری از آنچه فکرش را می کردید جذب کنید.

جنس پلتفرم چنلید

اما در پاسخ به این سوال که, روش فعالیت پلتفرم چنلید به چه گونه ای است ؟ بهتر میدانیم چند جمله از گفته های مدیر عامل و بنیان گزار چنلید نقل کنیم …

علیرضا قائمی با توضیح درباره روند کار پلتفرم رزرو هتل چنلید گفت: تعداد قابل توجهی از تامین‌ کننده‌ ها با این رفتار (رزرو هتل در فضای مارکت پلیس) آشنا نبودند. و کیفیت سرویس در ابتدای کار از طرف برخی ارائه‌ دهندگان محصول پایین می‌آمد و این بر اساس انتظارات ما نبود.»

چنلید، پلتفرم رزرواسیون آنلاین هتل است و تفاوت اساسی این پلتفرم با کسب‌ و کارهای دیگر بر نوع مخاطب و جامعه هدف است. چنلید محصولات خود را نه برای افراد، بلکه برای شرکت‌های خصوصی و دولتی ارائه می‌دهد. در واقع چنلید مدل کسب‌ و کار رایج رزرواسیون را از مسیر به B2C به B2B تغییر داده است.

رزرو هتل شرکتی در چنلید

آخرین مطالب مجله

نوشته‌های مشابه بیشتر

نحوه مدیریت سفرهای ضروری در دوران کرونا
نحوه مدیریت سفرهای ضروری در دوران کرونا
با شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان، اولین صنعتی که آسیب دید، صنعت گردشگری بود به واسطه ی کم شدن و ممنوعیت سفر در کرونا. هتل‌ها، مراکز تفریحی و گردشگری...
معرفی 7 مورد از برترین سیستم های بوکینگ هتل
معرفی 7 مورد از برترین سیستم های بوکینگ هتل
در سفرهای خارجی و بین المللی یکی از دغدغه های ذهنی مسافر محل اقامت در کشور مقصد است و باید قبل از اقدام به سفر این دغدغه حل و محل اقامت مشخص شود، در و...
چنلید فرآیندهای ارتباطی بین فعالان صنعت هتلداری و گردشگری را تسهیل می‌کند
چنلید فرآیندهای ارتباطی بین فعالان صنعت هتلداری و گردشگری را تسهیل می‌کند
«چنلید» یک پلتفرم دوسویه رزرو آنلاین هتل است که با آگاهی از چالش‌های صنعت هتل‌داری و با در نظر گرفتن نیاز بازار به حذف فرآیند سنتی و آفلاین در این صنع...
چنل منیجر چیست؟
چنل منیجر چیست؟
این روزها هتل ها بیشتر از آنچه که تصور کنید با پیشرفت تکنولوژی قدم برداشته اند و مدیران همواره در تلاشند بهترین سیستم مدیریتی، مثل چنل منیجر ها و PMS ...